еМагазин

Tag : мрежи

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео) Од Охридското Езеро извадени 230 рибарски мрежи со вкупна должина од 12 километри

Редакција
Нуркачкиот центар „Амфора“ спроведе акција за вадење на заостанати потонати мрежи (духови) од дното на Охридското Езеро, при што беа извадени вкупно 230 рибарски мрежи...
Македонија

Бидете внимателни партиите во кампањата да не Ви ги злоупотребат личните податоци

Редакција
Дирекцијата за заштита на личните податоци на нејзината веб страница објави изјава за употребата на лични податоци во текот на политичките кампањи усвоена на 13...
Техно

Мрежите од следната генерација треба да се градат партнерски и да бидат во корист на граѓаните

Редакција
Дигитална трансформација, унапредување на регионалната соработка, употреба на електронски услуги од доверба, како и утврдување на условите за дигитално поврзување на економиите од Западен Балкан...
Локално

Откриени 19 „полни“ мрежи на рибокрадци во Охридското Езеро

Никола Осило
На 07.11.2018 година во водите на Охридското и Преспанското Езеро, во два одвоени случаи, полициски службеници пронашле и одзеле вкупно 19 рибарски мрежи со должина...