еМагазин

Tag : Мухамед Зекири

ЖИВОТ

По втор пат се ожени пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири, кум бил Заев

Редакција
Пратеникот и потпреседател на СДСМ, Мухамед Зекири се ожени за Бисера Јордановска, поранешна директорка на телевизијата Алсат-М, каде Зекири порано работеше како новинар, објави порталот...
Македонија

Зекири: Прашање е дали Талат Џафери свесно одработи за ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Пратеникот Мухамед Зекири од СДСМ ги отфрли наводите на претседателот на Парламентот, Талат Џафери дека кој било пратеник од нивната пратеничка група имал некаква улога...
Македонија

Џафери: Собраниската седница прекината поради дофрлањата на пратеникот Мухамед Зекири

Редакција
Спикерот на Парламентот, Талат Џафери синоќешната седница ја прекинал поради, како што рече, однесувањето и дофрлувањата на пратеникот Мухамед Зекири од СДСМ, кој му рекол...
Македонија

Мухамед Зекири: Џафери и ДУИ треба да објаснат на јавноста зошто го спасија нивниот побратим Вељаноски

Редакција
Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири на Фејсбук реагира за случувањата во македонското Собрание, поврзани со пратеничкиот имунитет на пратеникот и поранешен претседател на Собранието, Трајко...
Македонија

Од 57 кандидати ќе се избира седумчлената Антикорупциската комисија

Редакција
Вкупно 57 кандидати ќе се најдат во процесот за избор на седумчлената Антикорупциската комисија. Претседавачот со Комисијата за селекција на кандидатите, пратеникот Мухамед Зекири денеска...
Македонија

Пратеникот на СДСМ, Зекири до Камчев: Подобро да молчиш, од одговорност за злоделата нема да избегаш

Редакција
„Орце Камчев и сличните на него е најдобро да молчат и да одговараат за сите злодела направени на Македонија и нејзините граѓани!!! Можете што сакате...