еМагазин

Tag : муса џафери

Македонија

Муса Џафери сведочеше за „Монструм“: Бевме загрижени за да не дојде до меѓуенички и меѓурелигиски тензии во Скопје

Редакција
Поранешниот вицепремиер задолжен за спроведување на Рамковниот договор, Муса Џафери на денешното судско рочиште во врска со петкратното убиство кај Смилковското Езеро, рече дека во...
Македонија

Ел Чека продолжува да си пука „бомби“: Најновата е за братот на Али Ахмети и за Муса Џафери

Редакција
Ел Чека иако го гони Јавното обвинителство не седи мирен. Продолжува со објавување на нови „бомби“. Во најновата аудио „бомба“, наводно се слушаат гласовите на...
Македонија

Али Ахмети и Муса Џафери го загубија спорот со Слободан Богоевски

Редакција
Тричлениот судиски совет на скопска Апелација, на денешната јавна објава на пресудата за тужбата за клевета и навреда на Али Ахмети и Муса Џафери против...