еМагазин

Tag : мвр

Локално

Подмолно му ја украл пензијата од раце на скопјанец

Никола Осило
На 03.09.2018 година во 12.30 часот во Единицата за информации и команда Скопје, Д.С. пријавил дека истиот ден во 11.15 часот на ул„Даме Груев“ непознато...
Локално

Во Куманово пронајдена исчезнатата девојка од Ѓорче Петров

Никола Осило
На 03.09.2018 година во 06:20 часот на улица “Гоце Делчев” во Куманово, пронајдено е изчезнатото лице А.А.(20) од Скопје која на 21 август е пријавена...
Локално

Се самозадоволувал пред штитеничка на установа за згрижување деца

Никола Осило
На 23.08.2018 година во 23.00 часот во Полициската станица Струга, штитеничка (14год) во Јавна установа за згрижување на деца и млади со социјални проблеми и...
Локално

Несекојдневен случај: Полицајци затекнале крадец во кафана во Гостивар

Никола Осило
На 04.09.2018 година околу 03.30 часот полициски службеници од Полициска станица Гостивар го лишиле од слобода Н.И.(34) од гостиварското село Дебреше, кој претходно со употреба...
Локално

Измамен гастербајтер: Му дал 20.000 евра за изградба на куќа и никогаш не го видел

Никола Осило
СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.С.(43) од село Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,измама”, информира МВР. На 16.11.2017...
Локално

Скопјанец сакал да тепа полицајци среде полициската станица во Кочани

Никола Осило
СВР Штип поднесе кривична пријава против Х.С.(22) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи...
Локално

Тетовчанец со нож шест пати ја прободел партнерката

Никола Осило
СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Б.(49) од Тетово поради постоење основи нa сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, информира МВР. На 01.09.2018...
Локално

Се запали автомобил во движење на автопатот Табановце-Куманово

Никола Осило
На 03.09.2018 година околу 18.00 часот на автопатот Табановце-Куманово, при движење настанал пожар во предниот дел на патничко возило „Шкода Фаворит“ со полски регистарски ознаки,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на МВР за набавка на еуродизел „тежок“ 94 милиони денари

Никола Осило
Министерство за внатрешни работи на РМ по распишаниот оглас за набавка на еуродизел БС (Д-Е V) склучи договор со друштвото за трговија на нафтени деривати...
Локално

Скопјанец со нож ја расекол сопругата при семејна расправија

Никола Осило
На 03.09.2018 година во 04,10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје од Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив била...