еМагазин

Tag : МЖ инфраструктура

Македонија

(ВИДЕО) Причинета голема материјална штета при излизгувањето на вагоните од товарниот воз кај Куманово

Редакција
Причинета е голема материјална штета при излизгувањето на вагоните од товарниот воз кој сообраќал на релација Скопје – Куманово, информира „Македонски железници – Инфраструктура“. – Според...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„МЖ–инфраструктура“ вработува 24 лица, плата до 28.402 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 24 јавни службеници во Јавното претпријатие за железничка инфраструктура Македонски железници Скопје. Се бараат кандидати за следните...