еМагазин

Tag : Народна банкаж

Бизнис

Преполовена добивката на македонските банки

Никола Осило
Добивката на банкарскиот систем остварена во првите три месеци од 2019 година е преполовена во споредба со добивката остварена во истиот период од претходната, 2018...