еМагазин

Tag : Насер Нуредини

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(ВИДЕО) Министерот Нуредини на англиски им кажа на новинарите оти нема време за прашања за загадувањето

Редакција
Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини, денеска ги избегна новинарите, кои сакаа да му постават прашања за загадувањето. Тој на англиски јазик...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има стан во Австрија и кредит од 12,9 милиони денари: Каков имот пријавил министерот Насер Нуредини

Редакција
На веб страната на Државната комисија за спречување корупција е објавен анкетениот лист на новиот министер за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини. еМагазин...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Насер Нуредини, новиот министер за животна средина: Инвестициски банкар и консултант ќе не спасува од загадувањето

Редакција
Насер Нуредини ќе биде новиот министер за животна средина и просторно планирање. Кој е Нуредини? Роден е во Тетово во 1979 година. Со основно образование се...
Македонија

Заев денеска ќе ги соопшти имињата на новите министри: Дали меѓу нив се и Хисни Исмаили и Насер Нуредини?

Редакција
Денеска премиерот Зоран Заев до Собранието ќе го достави предлогот за реконструкција на Владата. Тогаш, како што рече, ќе ги соопшти деталите околу имињата и...