еМагазин

Tag : навивачки групи

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе ги подбере ли некој навивачките групи?

Редакција
Во недела навивачката група „Балисти“ дивешее низ Тетово, притоа јавно ширеше говор на омраза, навреди на етничка основа и повикуваше на насилство. И како тоа...