еМагазин

Tag : навреда

Македонија

МНР им се извини на Корејците кои беа нападнати и навредувани во Скопје

Редакција
Државниот секретар во Министерството за надворешни работи (МНР), Зоран Попов денеска ги прими и упати извинување до претставниците на невладина организација од Република Кореа кои...
Македонија ТОП СТОРИИ

Азијците кои беа нападнати и навредувани во Скопје поради корона вирусот биле од Обединетите Нации

Редакција
Слободен печат објави дека странците од видеото што вчера предизвика лавина од негативни коментари и осуда на социјалните мрежи се преставници на невладината организација при...
Македонија

Шилегов за навредата на Азијатите во Скопје: Ги повикувам надлежните да поведат истрага за овој инцидент

Редакција
Ксенофобичниот испад на наш сограѓанин кон туристите во центарот на Скопје е срам за градот и земјата и е спротивност на се’ што Скопје е...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачка содржина) Видео со навреди за Азијати во Скопје ги загреа социјалните мрежи

Редакција
Видео во кое се навредуваат луѓе од Азија, снимено во центарот на Скопје, ги загреа социјалните мрежи. Од видето се гледа дека освен што луѓето...