еМагазин

Tag : неисполнување

Балкан

Нимиц: Неприфаќањето на Преспанскиот договор може да има сериозни и опасни последици

Редакција
Неприфаќањето и нестапувањето во сила на Договорот од Преспа би можело да има длабоки па дури и опасни последици, оценува специјалниот пратеник на ОН во...