еМагазин

Tag : нелегална градба

Локално

Дивоградби во Охрид на секој чекор: Во заштитениот појас 409 нелегални градби

Редакција
Инспекциските служби во Охрид кај 1.076 предмети констатирале нелегална градба, од кои 409 се во заштитен појас, односно на крајбрежјето на Охридското Езеро, во потегот...