еМагазин

Tag : Ненад Јосифовиќ

Македонија

Кривичниот совет ги потврди притворите за Камчев и Панделески

Редакција
Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 ги одби жалбите на адвокатите на петмината притворени во случајот „Империја” што го отвори Специјалното јавно обвинителство (СЈО)....