еМагазин

Tag : несреќа

Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Легендарниот Коби Брајант и ќерка му загинаа во хеликоптерска несреќа

Редакција
Еден од најдобрите кошаркари на сите времиња и поранешна НБА ѕвезда, Коби Брајант (41), го загуби животот во хеликоптерска несреќа. Брајант и уште осум лица...
Локално

Едно лице загина и тројца се повредени во сообраќајка кај Струмица

Редакција
Едно лице загина, а три се повредени во сообраќајка што се случи вчера околу 17 часот на местото Габровски водопади, на патот Банско-Колешино, откако автомобил...
Локално

Почина 19-годишното момче од Сараќино кое беше повредено во сообраќајка на 16 јануари

Редакција
Почина 19-годишниот Бојан Смилески, еден од тројцата повредени во сообраќајната несреќа што се случи во четвртокот на стариот пат Тетово-Скопје. Тој им подлегнал на повредите...
Македонија

(Видео) „Камелија турс“ ќе преземе одговорност за автобуската несреќа во Србија

Редакција
Во изјава за телевизија „24“, од туристичката агенција „Камелија турс“ велат дека чувствуваат одговорност за вчерашната автобуска несреќа, кога македонски автобус кој патуваше кон Копаоник...
Македонија

И шоферот на „Дурмо турс“ пуштен од притвор

Редакција
Oсновното јавно обвинителство Скопје вложи жалба на Решението од Кривичниот совет на Основниот кривичен суд Скопје со кое мерката притвор за две лица обвинети во...
Македонија

Сопственикот на „Дурмо турс“ пуштен од притвор со гаранција

Редакција
Сопственикот на „Дурмо турс“, Дуримиш Белули, кој е првообвинет за несреќата кај Ласкарци во која загинаа 16 лица е пуштен од притвор со гаранција, информираше...
Македонија

Автобусот на “Дурмо турс“ немал уред за манипулирање на брзината, тврди сведок што го баждарел тахографот

Редакција
Тахографот на автобусот на “Дурмо турс“ немал уред за манипулирање на брзината кога бил баждарен од фирмата „Кинзо”, изјави сведок вработен во компанијата на денешното...
Македонија

Продолжува судењето за несреќата кај Ласкарци

Редакција
Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска е закажано ново рочиште за автобуската несреќа што се случи на 13 февруари годинава кај селото Ласкарци,...
Македонија

Возач на „Дурмо турс“ потврди дека во автобусот имало уред за манипулација на брзината

Редакција
Во автобусот на Дурмо турс имаше вградено уред со кој се манипулирала брзината на движење на тахографската лента, изјави на денешното рочиште за автобуската несреќата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

АСОМ исплати милион денари на дел од семејствата на настраданите кај Лaскарци, апел до останатите да ја контактираат асоцијацијата

Редакција
Веднаш по автобуската несреќа кај Лaскарци која се случи на 13 февруари годинава, членките на Асоцијацијата на Спортски Обложувалници (АСОМ) обезбедија донација од 1.200.000 денари...