еМагазин

Tag : несреќа

Македонија

МВР со детали за железничката несреќа кај Куманово

Никола Осило
На 02.07.2019 година во 01.50 часот било пријавено дека помеѓу железничката станица Куманово и железничката станица Романовце, во близина на патниот премин кај с.Черкези, неколку...
Македонија ТОП СТОРИИ

Поднесени обвиненија за 6 лица за несреќата на автобусот на „Дурмо турс“: Автобусот бил технички неисправен подолго време

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против шест лица осомничени дека сториле тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот кои резултираа...
Свет ТОП СТОРИИ

(Видео) Најмалку седум загинати во бродска несреќа на реката Дунав кај Будимпешта

Никола Осило
Најмалку седум лица загинаа, а 21 лица се водат за исчезнати, откако во реката Дунав кај унгарскиот главен град Будимпешта се преврте туристички брод. Потонатиот...
Локално

Едно лице загина во сообраќајна несреќа на патот Струмица-Ново Село

Редакција
Едно лице на 61 годишна возраст од село Босилово загина во сообраќајната несреќа што се случи претпладне во 10:40 часот на патот Струмица-Ново Село, пред...
Локално

Младо момче од Тетово почина во тешка сообраќајна несреќа

Никола Осило
На 12.05.2019 година околу 22.40 часот на крстосницата од ул.„160“ и ул.„161“ во Тетово се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „Рено“ со тетовски регистарски...
Балкан

Обвинителството во Софија ќе ја истражува авионската несреќа кај Солунска глава

Редакција
Обвинителството во Софија отвори предистражна постапка за уривањето на авионот „цесна“ кај Солунска глава на 2. април кога загина четиричлено семејство од Бугарија. Софиското обвинителство...
Балкан

Телата на загинатите во авионската несреќа на Солунска Глава ќе се идентификуваат со ДНК-тест

Редакција
Со ДНК-тест ќе се утврдува идентитетот на загинатите во авионската несреќа која се случи завчера во близина на Солунска Глава, во која загина четиричлено семејство...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Сите детали: Завршен увидот, следува истрагата за уривањето на авионот на Солунска Глава

Редакција
Увидот на воздухопловот кој завчера се урна во близина на Солунска глава во кој загина пилотот и неговото семејство заврши вчера на местото каде што...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

МВР објави видео од авионската несреќа на Солунска глава

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи објави видео од местото каде вчера се сруши авионот од типот Цесна. Во несреќата на Солунска Глава, живот го загубија бугарските...
ЖИВОТ

Обвинителство за авионската несреќа на Солунска глава: Увидот се уште трае

Редакција
Двајца јавни обвинители од Основното јавно обвинителство Скопје од утрово се на увид во реонот на планината Јакупица каде што вчера се урна авион од...