еМагазин

Tag : несреќа

ЖИВОТ

Возачот пуштен на домашно лекување, седум лица повредени во страшната сообраќајка во критична состојба

Редакција
Дваесет и девет повредени во вчерашната сообраќајна несреќа кога автобус се преврте на автопатот Скопје-Тетово, се лекуваат во Градската општа болница „8 Септември“, шест повредени...
ЖИВОТ

Поради трагичната несреќа, гостиварските кошаркари ги одложија натпреварите

Редакција
Поради трагичната несреќа кошаркарскиот клуб Гостивар ги одложи натпреварите во сите категории. Управата на клубот преку соопштение изрази жалење за загубените животи и соочуство со...
Балкан

Грчкитe медиуми за несреќата: Трагедија во Северна Македонија

Редакција
„Трагедија во Северна Македонија“ е насловот што преовладува во текстовите објавени од грчките медиуми за вчерашната несреќа на автопатот Скопје – Гостивар, јави дописничката на...
ЖИВОТ

Потресни видеа снимени неколку минути по трагичната несреќа на патот Скопје-Тетово

Редакција
Телевизијата Алсат М, објави потресни видеа, направени неколку минути по страшната автобуска несреќа која се случи во близина на селото Ласкарци, на патот Скопје-Тетово во која...
ЖИВОТ

Детали од Обвинителство за тешката автобуска несреќа на патот Скопје-Тетово

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје врши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа која се случи на автопатот Скопје – Тетово...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Голема трагедија: Бројот на загинати во сообраќајката на патот Скопје-Тетово е 13

Редакција
Во сообраќајната несреќа што се случи во близината на селото Ласкарци на патот Скопје- Тетово загинаа 13 лица, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче. Седум...
ЖИВОТ

(ВИДЕО) Неофицијално: Во сообраќајка кај Тетово загинаа најмалку пет лица

Редакција
Попладнево се преврете автобус на автопатот Скопје – Тетово. Има голем број на повредени, а медиумите неофицијално пренесуваат дека во несреќата загинале најмалку пет лица....
Македонија

Единаесет години од хеликоптерската несреќа кај Катлановско Блаце

Редакција
Денеска се одбележуваат единаесет години од хеликоптерската несреќа, кај село Блаце, Катлановско, во која загинаа единаесет припадници на воздухопловната бригада на АРМ. На спомен одбележјето...
Балкан

Потресни детали од несреќата кај Ниш: Три лица починале на лице место, две при операција

Редакција
Српскиот весник Блиц објави дека три од загинатите лица починале на лице место на несреќата во близина на Ниш, во која воз удри во автобус,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Припадник на МВР во службено возило е загинатиот во железничката несреќа

Редакција
Полициски службеник А.Б. од Полициската станица Гази Баба е загинатото лице во железничката несреќа што утрово се случи на преминот Маџари во Скопје, потврдија од...