еМагазин

Tag : невролози

ЖИВОТ

Нов третман за пациентите: За првпат извршена тромбектомија кај 70-годишен пациент со мозочен удар

Редакција
Првпат во Македонија, во текот на вчерашниот ден, е извршена механичка тромбектомија кај 70 годишен пациент, кој доживеал мозочен удар, информираат од Министерство за здравство....