еМагазин

Tag : Никола Димитров

Македонија

Сергеј Баздникин е вонреден и ополномоштен руски амбасадор во Македонија

Редакција
Денеска, вонредниот и ополномоштен амбасадор на Руската Федерација во Македонија, Сергеј Баздникин, ги предаде копиите на акредитивните писма на министерот за надворешни работи на Република
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Димитров и Рот веслаат по Охридско езеро

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров и германскиот министер за Европа, Михаел Рот веслаа по Охрдиско езеро. „Со германскиот министер за Европа, Михаел Рот, веславме
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Топ твитови за стипендијата на ќерката на Димитров: Средете го гнилото образование, па потоа стипендирајте

Редакција
Топ теми на социјалните мрежи овие два дена се посетата на генералниот сектерат Јенс Столтенберг, но и информацијата дека ќерката на министерот за надворешни работи
Македонија

Димитров: И се извинувам на ќерка ми за грозните пораки и јавното изложување, само затоа што е способна

Редакција
Министерот за надворешни работи Никола Димитров се огласи по повод информацијата дека неговата ќерка Јана, добила стипендија за да се запише на универзитет во Холандија.
Македонија ТОП СТОРИИ

Социјалните мрежи „брујат“ за случајот Димитров: Непотизам или потенцијална дискриминација?

Никола Осило
Прашањата има ли право близок роднина на висок државен функционер да аплицира за државни средства за школување додека трае мандатот и дали тоа отвора можност
Македонија

Димитров: САД очекуваат Македонија да стане 30-та членка на НАТО

Никола Осило
Силна поддршка од САД Македонија наскоро да стане 30-та членка на НАТО доби министерот за надворешни работи Никола Димитров синоќа за време на неговата официјална
Македонија

Предреферендумска покана: Никола Димитров во Вашингтон на средба со Помпео

Никола Осило
Министерот за надворешни работи Никола Димитров, на покана на американскиот државен секретар Мајкл Помпео, од денеска до 22 август ќе престојува во работна посета на
Македонија ТОП СТОРИИ

Димитров на „Прашај го министерот“ ќе одговара на директни прашања од граѓаните

Редакција
Од идниот четврток еднаш неделно на „Прашајте го министерот“, шефот на македонската дипломатија Никола Димитров ќе одговара на директни прашања од граѓаните во врска со
Македонија

Димитров: Паралелата меѓу Шарената револуција и „Бојкотирам“ е паралела меѓу одговорност и неодговорност

Редакција
Правењето паралели меѓу Шарената револуција и  движењето „Бојкотирам“ е исто како да се става равенство меѓу храброста и стравот, меѓу активниот граѓанин кој се осмелил
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Димитров и Заев лежерно во Охрид

Редакција
„Work hard, play hard“- напиша министерот за надворешни работи Никола Димитров на неговиот фејсбук-профил. Тој на фотографијата е со премиерот Зоран Заев каде што лежерно