еМагазин

Tag : Никола Димитров

Македонија

Грчкото МНР изрази сочувство за трагичната сообраќајна несреќа

Редакција
Длабоко жалење, како и сочувство и солидарност до граѓаните и владата, изразува Министерството за надворешни работи на Грција по трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје...
Македонија

Дваесет и деветте земји членки денеска ќе го потпишат протоколот за членството на Македонија во НАТО

Редакција
Дваесет и деветте земји членки на Северно-атлантската Алијанса денеска во седиштето на организацијата ќе го потпишат протоколот за членството на Македонија во НАТО. На официјалната...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија го признава Хуан Гуаидо за привремен претседател на Венецуела

Редакција
Шефот на македонската дипломатија Никола Димитров денеска се огласи преку Твитер за позициите во однос на случувањата во Венецуела, давајќи му поддршка на опозицискиот лидер...
ЖИВОТ

Димитров никако да стигне до Букурешт: Авионот од Виена не можел да слета поради магла

Редакција
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров на неговиот фејсбук-профил објави дека не може да стигне до Букурешт, за неформалниот состанок на министрите за надворешни работи...
Македонија

Интерпелацијата на Димитров утре пред пратениците

Редакција
Собранието на Република Македонија поради остуство на министерот за надворешни работи Никола Димитров, наместо денеска, утре ќе расправа по точката за негова интерпелација, соопшти претседателот...
Македонија

Интерпелација за министерот Никола Димитров во Собранието

Никола Осило
Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 81-та седница на чиј дневен ред се повеќе законски решенија во прво и второ читање, како и...
Македонија

Никола Димитров не ја исклучува можноста да се кандидира за претседател на државата

Никола Осило
Министерот за надворешни работи Никола Димитров, кој извесно време се споменува како можен кандидат за претседател на државата, не ја исклучува можноста да се кандидира...
Македонија

Во Босна и Херцеговина ќе може да патуваме и со лична карта

Редакција
Од денеска (1 декември 2018) на граѓаните на Македонија и Босна и Херцеговина им се овозможува влез во двете држави и со лична карта, информираат...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Избрани мажите на годината: Чадиковски, Димитров, Мукаетов, Јанески…

Редакција
Детскиот хирург Владимир Чадиковски е прогласен за Маж на годината за 2018 година, за најголем придонес во општествотово, на изборот во организација на онлајн машкиот...
Македонија

Димитров: Парадокс е земја-членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик

Редакција
Иронија е и парадокс земја-членка на ЕУ да му даде заштита на осуденик. Македонија во решавањето на случајот со унгарските власти ќе инсистира на почитување...