еМагазин

Tag : Никола Мицевски

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ побара разрешување на Јанева на денешната пленарна седница, пратениците го одбија предлогот

Редакција
Разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска на пленарна седница во Собранието побара пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски со образложение дека предлог одлуката е...
Македонија

Одлука на ВМРО-ДПМНЕ: Ќе дебатираат за амандманите, ама нема да учествуваат во помирувањето

Редакција
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува во Координативното тело за помирување во Собранието на Република Македонија, за нацрт-амандманите за уставните измени, за кои задутре...
Македонија

ВМРО ДПМНЕ ќе има една пратеничка група во Собранието, кординатор ќе биде Никола Мицевски

Редакција
На синоќешната седница на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ е донесена одлука партијата наместо досегашните 10, да има една пратеничка група во Собранието. Кординатор ќе...