еМагазин

Tag : Никос Дендиас

ДОБРОСОСЕДСТВО

Шефот на грчката дипломатија и неговиот заменик во посета на Македонија

Редакција
Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас и заменикот министер за надворешни работи надлежен за економска дипломатија Костас Франкојанис во вторник, на 26 ноември, ќе го...
Балкан ТОП СТОРИИ

Кој е Никос Дендиас, новиот министер за надворешни работи на Грција и што мисли за Договорот од Преспа

Редакција
Адвокат по професија, активен во Нова демократија уште од студентските денови, за првпат избран за пратеник во 2004, зад себе има искуство во четири министерства,...