еМагазин

Tag : Нина Ангеловска

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Детален преглед: Министерката Нина Ангеловска нема сопствен стан, но чува околу 300.000 евра во банки

Никола Осило
Државната комисија за спречување на корупцијата го објави анкетниот лист за имотната состојба на новата министерка за финансии Нина Ангеловска според кој таа располага со
Техно

Генералниот секретар на УНКТАД официјално ја промовираше Ангеловска за амбасадорка на дигитална трговија

Редакција
Министерката за финансии Нина Ангеловска, во рамки на 74-то Генерално собрание на Обединетите нации (ОН), беше промовирана како една од првите „жени амбасадори на дигитална
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Павле Гацов и Марјан Петрески дел од новиот тим на Ангеловска во финансии

Редакција
Министерката за финансии Нина Ангеловска, на Фејсбук го претстави новиот тим на соработници. „Секогаш, секаде и се зависи од луѓето, од нивната волја, од нивниот
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

(Галерија) Што открива Фејсбук за новата министерка за финансии, Нина Ангеловска

Редакција
Нина Ангеловска од вчера и официјално ја презеде функцијата министер за финансии. Таа е првата жена во Македонија на оваа позиција. Што открива за нејзе
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Прв работен ден на министерката Нина Ангеловска: Три „опасни блондинки“ дискутираа за државните финансии

Никола Осило
Новата министерка за финансии Нина Ангеловска денеска го презема управувањето со Министерството за финансии. Министерката оствари средба со заменик-министерката за финансии Ширет Елези и со
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е професионално и приватно, Нина Ангеловска, новата министерка за финансии

Редакција
Младата бизнисменка Нина Ангеловска (31) и официјално стана првата жена министерка за финансии. Што пишува во нејзината биографија? Ангеловска е родена во Скопје, во 1988
Македонија ТОП СТОРИИ

Нина Ангеловска стана првата жена министер за финансии

Редакција
Собранието денеска со 64  гласа „за“ и 18 против ја избра Нина Ангеловска за нов министер за финансии. Таа ќе биде првата жена во историјата
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Дипломирала со просек од 9,94: Што пишува во биографијата на идната министерка за финансии, Ангеловска

Редакција
Младата бизнисменка Нина Ангеловска е предложена за министерка за финансии. Нејзината биографија стигна во Собранието, а еМагазин открива детали од неа. Што пишува во нејзината
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е приватно идната министерка Ангеловска: Парите ги троши на патувања

Редакција
Со идната министерка за финансии Нина Ангеловска разговаравме пред три години кога таа се најде на листата на 100 жени основачи на старт-апбизниси од Европа
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Идната министерка за финансии, Ангеловска: Ќе вложам максимум во домаќинско раководење со парите на граѓаните

Редакција
По изјавата на премиерот Зоран Заев дека ќе достави предлог до Собранието, Нина Ангеловска да биде министерка за финансии, таа се огласи на својот фејсбук-профил: