еМагазин

Tag : НЛБ галерија

Забава

Отворање на светската фотографска изложба од колекцијата на ФотоЕвиденс во НЛБ Галерија 

Редакција
Со почеток во 20:30 часот, вечерва (20 август) во НЛБ Галеријата, „Фото сојузот на Македонија“ во рамките на своите активности „Денови на македонска фотографија“ пред
БАШ НИ Е ЌЕФ

Светската фотографска изложба од колекцијата на ФотоЕвиденс од утре вечер во НЛБ Галерија 

Редакција
На 20 август, вторник, со почеток во 20:30 часот, во НЛБ Галеријата, „Фото сојузот на Македонија“ во рамките на своите активности „Денови на македонска фотографија“
БАШ НИ Е ЌЕФ

Маја Андонова Јокиќ со изложбата „Обоена љубов“ во НЛБ Галерија

Редакција
Со почеток во 20 часот, утревечер (6 февруари 2019), во НЛБ Галерија (Дирекција на НЛБ Банка АД Скопје, ул.Мајка Тереза 1, Скопје) ќе биде отворена
БАШ НИ Е ЌЕФ

Вечерва отворање на изложбата од ликовната колонија „Вевчански видувања 2018“ во НЛБ Галерија

Редакција
Во организација на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански видувања, како и на Компанијата „ВИА“, вечерва (17 декември, понеделник), во 19 часот, во НЛБ Галерија во Скопје,
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) НЛБ Галерија: Изложба на фотографии од небото над Крушево полно со змејови

Редакција
На 16.8.2018 година во НЛБ Галерија, беше отворена изложба на фотографии, направени за време на Европското и Светското првенство во змејарство кои се одвиваа во