еМагазин

Tag : НЛБ

ЧИСТА ОКОЛИНА

НЛБ Банка со кампања „Think Green“ за заштита на животната средина

Редакција
НЛБ Банка со цел да ја подигне свеста за заштитата на природата и да ги истакне придобивките од здрава животна средина, организира „NLB Think Green“...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Две награди од Македонска берза за НЛБ Банка АД Скопје

Редакција
НЛБ Банка АД Скопје е добитник на две награди од Македонска берза, доделени за време на годишната берзанска конференција која се одржа во Охрид од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Изложба на Моника Десоска – Каргова „Живееме, танцуваме, тагуваме…“ во НЛБ Галерија

Редакција
Утре (20 март) со почеток од 20:30 часот, во НЛБ Галерија (ул.Мајка Тереза 1, Скопје) ќе биде отворена изложбата „Живееме, танцуваме, тагуваме…“ на дела од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Топ 5 најтргувани акции на Македонската берза лани

Редакција
Според годишниот билтен на Македонската берза, лани на Официјалниот пазар најтргувани пет се акциите на Комерцијална банка, со кои е остварен промет од 1,4 милијарда...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со награда за „Сајт на годината“ за 2018 година во Македонија

Редакција
На доделувањето на наградите на манифестацијата„Сајт на годината“, веб страницата на НЛБ Банка: nlb.mk го доби признанието за најдобар сајт во Македонија, во категоријата финансиски услуги, банкарство...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Наградна игра: „Активирај NLB Pay и освој Samsung S9!“

Редакција
НЛБ Банка во периодот од 05.12.2018 до 15.01.2019 година организира наградна игра за сите корисници на NLB Pay мобилниот паричник. Наградната игра се однесува на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка АД Скопје добитник на Националната награда за општествена одговорност за 2018 година

Редакција
НЛБ Банка АД Скопје е добитник на Националната награда за најдобри општествено одговорни практики за 2018 година, во категоријата вложување во заедницата со проектот „Пријателство...
БАШ НИ Е ЌЕФ

НЛБ Банка со две промотивни кампањи од 01.11.2018 година

Редакција
По повод првиот роденден на НЛБ haPPy картичките, НЛБ Банка подготви промотивна кампања во периодот од 01.11.2018 до 31.12.2018 година. Во рамки на промотивната кампања,...
Бизнис

Мобилниот паричник од иднината пристигна во секојдневието

Редакција
Патувањето низ времето сѐ уште не е измислено, но тоа што многумина од нас го гледаа во класичните SiFi филмови во детството, полека станува реалност...