еМагазин

Tag : Нола Исмајлоска-Старова

Македонија

Пратеничката Нола Исмајлоска Старова: Не бев присутна кога го апсеа Сашо Мијалков

Редакција
Пратеничката Нола Исмајлоска Старова во емисијата „Вин-Вин“ на телевизијата Телма, рече дека не била присутна во хотелот Мериот кога беше уапсен поранешниот прв човек на УБК,...
Македонија

Нола Исмајлоска-Старова: Не се каам што гласав „за“ и не сум загржина за својата безбедност

Редакција
Сега веќе поранешната пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска-Старова, која гласаше за старт на уставните промени, предвидени со договорот за името, за А1он вели дека не се кае...