еМагазин

Tag : номинации

Забава ТОП СТОРИИ

Екипата на „Медена земја“ со впечатоци: Оскарите ни се случуваа секој ден во Лос Анџелес

Редакција
Екипата која што работеше на филмот „Медена земја“ преку онлајн прес-конференција од Лос Анџелес, одговори на сите прашања на јавноста, по доделувањето на Оскарите. Тие...
Забава ТОП СТОРИИ

Филмската академија објави фотографија од сите номинирани за Оскар: Ди Каприо до Котевска

Редакција
Американската Академијата за филмски уметности и науки објави групна фотографија на „Твитер“, на која се наоѓаат сите кои се номинирани за Оскар. На фотографијата е и филмската екипа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Министер за Оскар ќе ни треба?“: Твитер во „црвено“ за историскиот успех на „Медена земја“

Редакција
Лавина од позитивни реакции предизвика веста дека македонскиот документарец „Медна земја“ доби дури две номинации за Оскар, во категоријата документарец и странски филм. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Забава

(ВО ЖИВО) Номинации за Оскар: „Медена земја“ еден од фаворитите

Редакција
Македонскиот документарен филм „Медена земја“ влезе во потесниот круг филмови кои се со најголеми шанси да бидат номинирани за наградата „Оскар“ во две категории –...