еМагазин

Tag : Нов Зеланд

Свет ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Најмалку пет лица загинаа при ерупција на вулкан на Нов Зеланд

Редакција
Најмалку пет лица загинаа при еурпција на вулканот на Белиот остров на Нов Зеланд. Станува збор за туристи кои го посетиле островот за да го...
Свет

(Видео) Хит во светот: Спикерот во парламентот на Нов Зелaнд хранеше бебе сред седница

Никола Осило
Спикерот во парламентарниот дом на Нов Зеланд, Тревор Малард стана хит во светот откако сред седница го зеде новороденото бебе на парламентарецот Тамати Кофи кај...
Локално

Жител на Нов Зеланд ограбен во Кисела Вода

На 06.05.2019 година во 02.50 часот во Полициската станица Кисела Вода, Ф.В.(28) од Нов Зеланд пријавил дека околу 02.00 часот на ул.„Пушкинова“ непознат сторител извршил...
Македонија ТОП СТОРИИ

АРМ најавува санкции за војникот што го поддржа нападот во Нов Зелан, а Лазаровска го избришала профилот

Редакција
Професионалниот војник Татјана Лазаровска јавно на нејзиниот фејсбук-профил изрази поддршка за напаѓачот во Нов Зеланд и побара да му се даде Нобелова награда за храброст....
Свет ТОП СТОРИИ

Терористот во Нов Зеланд инспириран од српските напади врз босанските муслимани, бројот на загинати се искачи на 49

Редакција
Напаѓачот на џамиите во градот Крајстчрч на Нов Зеланд уби најмалку 49 лица, додека над 50 се повредени. Во врска со случајот се уапсени четири...
Свет

(Вознемирувачко видео) Терористот во Нов Зеланд објави видео во живо од нападот во џамиите

Редакција
Еден од терористите кој го изврши нападот во џамии во новозеландскиот град Крастчрч објавил видео во живо на Фејсбук. Клипот е маркиран за време на...
Свет

(ВИДЕО) Најмалку 40 загинати во напад во две џамии во Нов Зеланд

Редакција
Премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн изјави дека најмалку 40 луѓе загинале во напад во две џамии, што се случи во градот Крајстчрч. – Ова...
Свет

(Видео) Тажни сцени од Нов Зеланд: Се насукаа 145 делфини, сите угинаа

Никола Осило
Јато од 145 белогрбни делфини се насукаа на брегот на островот Стјуарт на Нов Зеланд и сите угинаа, јави Би-Би-Си. Насуканите тела на животните ги...