еМагазин

Tag : Нова година

ЖИВОТ

Израдувајте ги вашите дечиња со најубавите производи од „Винчини“

Никола Осило
За време на новогодишните и божиќните празници, христијаните ширум светот го слават раѓањето на Исус Христос. Традиционални божиќни декорации ги красат плоштадите на градовите и...
Локално

(Галерија) Скопје доби новогодишна населба „Винтерленд“

Редакција
Со синоќешното отворање на новогодишната населба „Винтерленд“ и светнувањето на новогодишната елка на плоштадот „Македонија“ симболично се означи почетокот на новогодишните празнувања во Скопје. Настанот...
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Галерија) Parfois party колекција 2018/19: Повесели денови, позабавни ноќи

Редакција
Нова година, нова јас! Нова година, нова вие! И среќно засекогаш! За помалку од еден месец. Време е да го подготвиме новиот изглед, бидејќи ова...
Локално

(Фото) Почна новогодишното украсување на Скопје

Редакција
Во Скопје почна новогодишното украсување на градот. Како што најавија од Град Скопје, за таа цел годинава ќе бидат потрошени 13 милиони денари. Новина оваа...
Локално

За новогодишното украсување на Скопје ќе се потрошат 13 милиони денари

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, изјави дека согласно буџетската ставка за новогодишното украсување на градот биле предвидени 16 милиони денари, но по завршувањето на...
Локално

Градот се подготвува за Нова година: Скопје ќе добие новогодишна населба Винтерленд

Редакција
Новогодишна населба на плоштадот „Македонија“ со украсени куќички, вештачки снег, катчиња за игра и смеа и секојдневна програма што ќе биде интересна за граѓаните, ова...