еМагазин

Tag : новинирани

Македонија ТОП СТОРИИ

Заев и Ципрас номинирани за Нобелова награда за мир

Редакција
Зоран Заев и Алексис Ципрас, премиерите на Македонија и на Грција, се номинрани за Нобелова награда за мир за 2019 година за Договорот од Преспа,...