еМагазин

Tag : Нухиу

Македонија

Заменик министерот Нухиу: Корона вирусот го напаѓа МВР, петмина вработени заразени

Редакција
Заменик-министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу на својот фејсбук-профил напиша дека Полициската станица Петровец е во реален ризик од коронавирусот. „Вирусот Ковид-19 почна да напаѓа...
Македонија

Тетовското обвинителство отвори истрага за функционерите Адеми, Нухиу и Емрули

Редакција
Основното јавно обвинителство од Тетово води истрага против тројцата државни функционери, министерот за образование, Арбер Адеми, поранешниот заменик министер за внатрешни работи, Агим Нухиу и...