еМагазин

Tag : Оља Ристова

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила судијката Оља Ристова 

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската...
Македонија

Судијката Оља Ристова изземена од предметот „Титаник 3“ на СЈО

Редакција
Претседателот на Кривичниот суд Скопје, Иван Џолев го прифати барањето на судијката Оља Ристова  за нејзино изземање од предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) означен како „Титаник...
Македонија

Поради отстуство на Оља Ристова, одложено рочиштето за „Титаник 3“

Редакција
Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е одложено за 13 ноември....