еМагазин

Tag : обезбедување

Политика ТОП СТОРИИ

Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат за неговото бегство

Редакција
Јавното обвинителство неделава ќе сослуша доста сведоци во рамки на истрагата за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, а очекува да бидат преземени и доказите
Политика

Митко Јанчев за Фокус: Немаме обезбедување, сопругата и децата излегуваат со мене

Редакција
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, за Фокус, вели дека неговото семејство започнало да се смирува по заканите по живот, упатени кон него и неговата сопруга
Политика

По заканите за живот, МВР патролно го обезбедува Митко Јанчев

Редакција
Сите за кои имаме сознанија, за кои има пријави, за кои има сериозни закани и имаме направено проценки дека треба да бидат обезбедување, се обезбедени,
Политика

Сите пратеници кои гласаа за старт на промена на Уставот се обезбедуваат

Редакција
Сите пратеници кои гласаа за иницијативата за промена на Уставот се обезбедуваат, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање по
Политика

Мицкоски го чува полицијата на негово барање

Редакција
Од пред еден месец полицијата го обезбедува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи за „Слободен печат“. Обезбедувањето му е дадено
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој го чува: Само Груевски од поранешните функционери остана со обезбедување од државата

Редакција
Од поранешните функционери моментално обезбедување од државата има само поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, велат за еМагазин од МВР. Од МВР не
Политика ТОП СТОРИИ

По Мијалков, укинато обезбедувањето и на Тодоров, право на обезбедување се уште има Груевски

Редакција
МВР го укина и последното лично обезбедување на функционери од поранешната влада. Од МВР за МИА потврдија дека по направени безбедносни проценки не постои безбедносен ризик
Политика

Укинато полициското обезбедување на Мијалков

Редакција
На поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање – УБК, Сашо Мијалков му е укинато полициското обезбедување. Полициски извори за МИА потврдија дека одлуката била донесена