еМагазин

Tag : обезбедување

Локално

Кривична пријава против обезбедувачот во „Сити мол“ за лажна пријава на бомба

Редакција
Одделението за насилен криминал во Единицата за насилен криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство-Скопје, поднесе кривичнa пријавa против П.Ц.(20)...
Локално

СДК: Вработен во обезбедувањето на Сити мол пријавил бомба за да го зафркава шефот

Редакција
Порталот Сакам да кажам објави дека двајца млади, новопримени во обезбедувањето на „Сити мол“, пријавиле кај шефот дека во објектот има поставено бомба, оти сакале...
Бизнис

„Секјурити груп сервисес“ го доби тендерот на Фондот на Холокаустот на Евреите за физичко обезбедување вреден 34.000 евра

Редакција
Фондот на Холокаустот на Евреите од Македонија по распишаниот тендер за физичко обезбедување склучи договор со друштвото за услуги „Секјурити груп сервисес“ ДООЕЛ Скопје. Вредноста...
Локално

Насилници нападнале обезбедување и полицајци во старата градска болница

Редакција
На 12.09.2019 во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ во Скопје полициски службеници го лишиле од слобода С.М.(31) од Скопје поради тоа што во 02.45 часот...
Локално

Скопјанец изел ќотек од обезбедување на угостителски објект

На 25.05.2019 година околу 22,40 часот во СВР Скопје Ф.М.(23) од Скопје пријавил дека пред угостителски објект во н.Илинден бил физички нападнат од З.И. вработен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Иванов побарал средства за канцеларии за неговиот иден кабинет: Што друго му следува

Редакција
Кабинетот на претседателот во заминување Ѓорге Иванов побарал од владината Служба за општи и заеднички работи да му бидат доделени канцеларии што ќе ги користи...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат за неговото бегство

Редакција
Јавното обвинителство неделава ќе сослуша доста сведоци во рамки на истрагата за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, а очекува да бидат преземени и доказите...
Македонија

Митко Јанчев за Фокус: Немаме обезбедување, сопругата и децата излегуваат со мене

Редакција
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, за Фокус, вели дека неговото семејство започнало да се смирува по заканите по живот, упатени кон него и неговата сопруга...
Македонија

По заканите за живот, МВР патролно го обезбедува Митко Јанчев

Редакција
Сите за кои имаме сознанија, за кои има пријави, за кои има сериозни закани и имаме направено проценки дека треба да бидат обезбедување, се обезбедени,...
Македонија

Сите пратеници кои гласаа за старт на промена на Уставот се обезбедуваат

Редакција
Сите пратеници кои гласаа за иницијативата за промена на Уставот се обезбедуваат, изјави денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на новинарско прашање по...