еМагазин

Tag : обложувалници

Бизнис ТОП СТОРИИ

Вработените во автомат-клубовите и казината со реакција: Игрите на среќа и да се забранат целосно, луѓето повторно ќе најдат начин да играат

Редакција
Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“ реагира во врска со предизборната иницијатива на ДУИ за усвојување на измени во Законот...
Бизнис

АСОМ: Измените во Законот за игрите на среќа го отвораат патот на нелегалното кладење

Редакција
На покана на Собранието, Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија денеска присуствува на Јавната расправа, закажана по предлог-измените на законот за игрите на среќа и...
Бизнис

И експертите против идејата за дислокација на објектите за игрите на среќа

Редакција
Ставовите на движењето „Антикоцкање“ од Тетово кои иницираа предлози за законски измени кои, доколку бидат прифатени би ги дислоцирале објектите каде се организираат игри на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колку ќе загуби државата од измените на Законот за игрите на среќа?

Редакција
Рекордни 253 милиони евра, минатата година инкасирале државниот и локалните буџети од индустријата на игри на среќа. Од тоа, 135 милиони евра од директни приходи...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Фото) Партизанска како скопски Лас Вегас, коцкарници на секој чекор

Редакција
Продолжува трендот на отварање на казина или спортски обложувалници на булеварот Партизански одреди во Скопје. Само во текот на летово на местото познато како Симпо,...