еМагазин

Tag : обраќање

Македонија

Иванов за последен пат ќе се обрати пред пратениците на 28 декември

Редакција
Претседателот Ѓорге Иванов ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието на на 28 декември, во 12 часот. Известувањето за годишното обраќање на шефот...
Македонија

Иванов ќе се обрати во Парламентот, но се уште не е утврден датумот кога

Редакција
Претседателот ќе ја исполни својата уставна обврска, информираат од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов по денешната информација дека до Собранието се уште не е пристигнато...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Иванов во ОН: Единствена вистина е дека ние сме Македонци, а нашата држава е Република Македонија

Никола Осило
Можеби, додека уште зборувам, веќе се пишуваат изјави во кои ќе се осуди овој мој говор. Најчесто, првата реакција на вистината е омразата, рече претседателот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев во ЕП: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во ЕП

Редакција
Премиерот Зоран Заев се обрати пред Европскиот Парламент на покана на неговиот претседател, Антонио Тајани. Ова, како што истакна Заев, е прво обраќање на македонски...