еМагазин

Tag : обрасци

Македонија

Позната процедурата за аплицирање за итни пасоши, Комисијата во МВР разгледала 77 барања

Редакција
Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека со решение на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев формирана е Комисија, која поради ограничениот број обрасци на...
Македонија

Работна група во МВР ја решава состојбата со недостаток на обрасци за пасоши

Редакција
По една одржана средба денеска, Работна група во МВР до крајот на денот закажала уште една средба со што ќе се утврдат селедните чекори за...
Македонија

Останати 4.900 обрасци, а 14.900 граѓани чекаат да им биде издаден пасош, вели Чулев

Редакција
Околу 4.900 обрасци за пасоши има останато во моментов, а 14.900 граѓани чекаат да им биде издаден пасош. Новата пратка на обрасци за патни исправи...