еМагазин

Tag : обвиниети

Македонија

Поранешниот градоначалник на Велес, Славчо Чадиев обвинет дека службеното возило го користел приватно

Редакција
Основното јавно обвинителство Велес до Основниот суд во Велес поднесе Обвинителен предлог против поранешен градоначалник и против поранешен претседател на Советот на општина Велес кои...
Македонија ТОП СТОРИИ

Русковска: Партискиот врв на ВМРО-ДПМНЕ го организирал насилниот упад во Собрание

Редакција
По опсежна предистражна постапка вчера е донесена наредба за истражна постапка против организаторите на настаните од 27-ми април. Се работи за пет осомничени лица Н.Г. ,...