еМагазин

Tag : одбележување

ДОБРОСОСЕДСТВО

Предлог на бугарско-македонската комисија: Заедничко одбележување на Св.Кирил и Методиј и на Прличев

Редакција
Мултидисциплинарната експертска комисија помеѓу Бугарија и Македонија ќе им предложи на владите на двете земји, заедничко одбележување на Денот на Светите браќа Кирил и Методиј
Убава приказна

(Галерија) ГТЦ со моден спектакл одбележа 45 години градски шмек

Редакција
Градски трговски центар својот 45-годишен јубилеј, го одбележа со моден спектакл од брендовите во трговскиот на кои беа презентирани колекциите есен-зима ‘18/’19. На настанот присуствуваа
ЖИВОТ

Весна Бејби за Тоше: Мислев едно време дека со годиниве ќе спласне тагата, исто е како оној вторник

Редакција
Денеска навршуваат 11 години од смртта на најпознатиот македонски пејач на Балканот, Тоше Проески. Тоше остана да живее преку песните, а на почетокот на ноември