еМагазин

Tag : одлагање

Македонија

Груевски бара одлагање на казната поради пратеничките обврски и бидејќи пишува книга

Редакција
Барањето за одлагање на казната за Никола Груевски денеска пристигнало до Кривичниот суд и веднаш е дадено на судија за извршување на санкции, кој во...