еМагазин

Tag : одложување

Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Заев: Нема одлагање на изборите, на 3 јануари ќе дадам оставка

Редакција
Одлагање на изборите нема. Јас на 3 јануари ќе поднесам оставка. Парламентот треба да ја констатира оставката и со тоа паѓа целата Влада. Истиот ден...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судењето за „ТНТ“ најверојатно ќе почне отпочеток, по Нова година

Редакција
Судењето за случајот „ТНТ“ за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски, ќе продолжи на 17 јануари 2020 година. Претходно, Судот го отфрли барањето...
Македонија

Обвинителството побара раздвојување на постапката против Трајковски, кој повторно не дојде на судењето за „ТНТ“

Редакција
Судијата Огнен Ставрев даде пауза од 15 минути на судењето во случајот „ТНТ” за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски, со цел Судот...
Македонија

За утре одложено судењето за ТНТ, ако не дојде Тони Трајковски стражарно ќе биде спроведен

Редакција
Судијата Огнен Ставрев за утре го одложи судењето за „ТНТ“, откако  третообвинетиот ексградоначалник на Гази Баба Тони Трајковски не се појави во Судот бидејќи, како...
Македонија

Рочиштето за „Маџар телеком“ одложено за 29 јануари

Редакција
Кривичниот суд денеска го одложи рочиштето за случајот „Маџар телеком“ за 29 јануари, за кога треба да биде обезбеден сведокот Слободан Богоевски. Случајот „Маџар телеком”...
Македонија

Владата побарала одложување на мислењето на Венецијанската комисија за да ги анализира драфт-забелешките

Редакција
Премиерот Зоран Заев потврди дека Владата побара одложување на конечното мислење на Венецијанската комисија во врска со Законот за употреба на јазиците, за да имаат...
Македонија

И судењето за „Талир“ на СЈО одложено поради притворот на Јанева

Редакција
Специјалната обвинителка Катица Јанева, осомничена за криминал ви е странка во постапката чесен суде, а почитуваната обвинителка Ленче Ристоска на денешното рочиште е нејзин застапник....
Македонија

„Насилство во Центар“ одложено за 10 септември, ќе се чека одлуката за Јанева

Редакција
Судењето за насилствата пред Општина Центар во јуни 2013 година продолжува на 10 септември, откако денешното рочиште се одложи поради ситуацијата со специјалната јавна обвинителка...
Македонија

Oдбраната бара одолжување на „Насилство во Центар“ до разјаснување на ситуацијата со Јанева

Редакција
Одбраната на обвинетитете во предметот „Насилство во Центар“ на денешното рочиште побара  одложување на главната расправа до целосно решавање на состојбата со специјалната јавна обвинителка...
Македонија

Судење за „Титаник“: Одбраната побара прекинување на постапката поради притворот на Јанева

Редакција
Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ е одложено за 4 септември, на барање на обвинителката од Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Лиле Стефанова. Одолжувањето беше побарано откако...