еМагазин

Tag : одложување

Спорт

Авицена женска трка се одложува за 6-ти септември

Редакција
Долгоочекуваната Авицена Женска трка, која што е симбол за подигање на свеста за здрави навики и унапредување на здравјето, поради ситуацијата во земјата со корона...
Македонија

Филипче: Тешко е во овој момент да се каже дали ќе има одложување на изборите

Редакција
Прашан за тоа дали состојбата со корона вирусот ќе ги одложи изборите, министерот за здравство Веннко Филипче изјави дека тешко е во моментов да се...
БЕНЧМАРК

Се откажуваат инфо-деновите низ земјата за ИПАРД фондовите според насоките на Министерството за здравство

Редакција
Последните одлуки и препораки на Комисијата за заразни болести и Министерството за здравство во врска со корона вирусот, се однесуваат и на забрана на сите...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

„Нехар турс“ ги откажa планираните туристички тури во Италија

Редакција
Туристичката агенција „Нехар турс“ ги откажа планираните патувања за Италија за 8-ми Март. „Поради ширењето на корона (COVID-19) вирусот во Италија ги откажуваме турите за...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Заев: Нема одлагање на изборите, на 3 јануари ќе дадам оставка

Редакција
Одлагање на изборите нема. Јас на 3 јануари ќе поднесам оставка. Парламентот треба да ја констатира оставката и со тоа паѓа целата Влада. Истиот ден...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судењето за „ТНТ“ најверојатно ќе почне отпочеток, по Нова година

Редакција
Судењето за случајот „ТНТ“ за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски, ќе продолжи на 17 јануари 2020 година. Претходно, Судот го отфрли барањето...
Македонија

Обвинителството побара раздвојување на постапката против Трајковски, кој повторно не дојде на судењето за „ТНТ“

Редакција
Судијата Огнен Ставрев даде пауза од 15 минути на судењето во случајот „ТНТ” за уривањето на комплексот Космос на инвеститорот Фијат Цановски, со цел Судот...
Македонија

За утре одложено судењето за ТНТ, ако не дојде Тони Трајковски стражарно ќе биде спроведен

Редакција
Судијата Огнен Ставрев за утре го одложи судењето за „ТНТ“, откако  третообвинетиот ексградоначалник на Гази Баба Тони Трајковски не се појави во Судот бидејќи, како...
Македонија

Рочиштето за „Маџар телеком“ одложено за 29 јануари

Редакција
Кривичниот суд денеска го одложи рочиштето за случајот „Маџар телеком“ за 29 јануари, за кога треба да биде обезбеден сведокот Слободан Богоевски. Случајот „Маџар телеком”...
Македонија

Владата побарала одложување на мислењето на Венецијанската комисија за да ги анализира драфт-забелешките

Редакција
Премиерот Зоран Заев потврди дека Владата побара одложување на конечното мислење на Венецијанската комисија во врска со Законот за употреба на јазиците, за да имаат...