еМагазин

Tag : оглас

Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП за државни патишта вработува 16 лица, плата до 33.540 денари

Никола Осило
Јавното претпријатие задржавни патишта распиша оглас за вработување на 16 работници на определено време до 31.12. 2019 година. Се бараат кандидати за советници за контрола...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управата за хидрометеоролошки работи вработува 11 лица, плата до 22.352 денари

Никола Осило
Управата за хидрометеоролошки работи објави оглас за вработување на 11 лица на определено време до 31.12. 2019 година. Се бараат кандидати за референти, соработници, помлади...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР објави оглас за вработување на 26 службеници

Никола Осило
Министерството за надворешни работи денеска објави јавен оглас за вработување на 26 административни службеници (дипломати – приправници и помошно -стручни службеници). „Како што Министерството за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за вработување вработува 14 раководители, плата од 28.277 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 14 раководители во Агенцијата за вработување. Се бараат кандидати за раководители во центрите за вработување во Свети...
Македонија

Груевски се огласи со цитат од Иво Андриќ

Редакција
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се огласи на неговиот фејсбук-профил со цитат од Иво Андриќ. Груевски треба да одлежи двегодишна казна затвор...
Бизнис

Има институции што постојано имаат отворен оглас за вработување, но никој не се јавува

Редакција
Во јавната администрација има и прилив и одлив на кадри. Има институции кои нон стоп имаат отворен оглас за вработување, а никој не се јавува,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството вработува 28 лица, плата до 31.323 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 28 државни службеници во Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој. Се бараат кандидати за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Пак се јавил само Визер: Повторно поништен повикот за субвенционирање на авиокомпании

Редакција
Министерството за транспорт и врски повторно го поништи јавниот повик за финансиска поддршка на авиокомпании кој што беше објавен на 13 септември годинава. Министерот за транспорт...
Бизнис

Ден по референдумот: Фондот за здравство вработува десет лица

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 10 јавни службеници во Фондот за здравствено осигурување на Македонија. Се бараат двајца шефови на кабинет, стручен...
Бизнис

Дирекцијата за заштита и спасување вработува седум лица, плата до 28.444 денари

Никола Осило
Дирекција за заштита и спасување на Република Македонија објави оглас за вработување на седум лица преку засновање на работен однос на определено време. Се бараат...