еМагазин

Tag : огласи

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Во време на отпуштања: Има компании што вработуваат сред „корона-кризата“

Редакција
Кризата што ја предизвика корона вирусот придонесе кон бран отпуштања во Македонија за што најдобар показател е состојбата во угостителството, чии претставници веќе соопштија дека...
Техно ТОП СТОРИИ

Браво: Нема веќе политички огласи на Твитер

Редакција
Компанијата „Твитер“ денеска соопшти дека ќе ги забрани сите видови политичко огласување на оваа социјална мрежа ширум светот. Извршниот директор на компанијата Џек Дорси на...
Бизнис

Голем број од јавните набавки во општините во Скопје склучени без оглас

Редакција
Денес беа претставени резултатите од мониторингот на јавните набавки на локалните самоуправи во Скопскиот регион, спроведени во Проектот „Зајакнување на транспарентноста и отчетноста на општините...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Никола Осило
Првите девет дена од новата 2019 година донесоа нов наплив огласи од јавни претпријатија, агенции и други државни институции за вработување на околу 200 лица....
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Никола Осило
Додека во Собранието се води дебата меѓу владејачкото мнозинство и опозицијата околу предложените уставни измени за промена на името на државата во Северна Македонија, повеќе...