еМагазин

Tag : ограда

Локално

Две деца повредени откако возило удрило во бетонска ограда

На 30.04.2019 година во 12,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на обиколница на град Скопје, кај Волково, патничко моторно возило “Форд Ка“ со...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Оградата околу Владата е отстранета само однапред

Редакција
Отстранувањето на железната ограда околу Владата предизвика лавина од реакции во јавноста и на социјалните мрежи. За дел, одлуката на Владата беше дефокусирање од реалните...
Македонија

Куновска за „штедливото“ тргање на оградата: Со парите од советниците може цела Влада да се упристои

Никола Осило
Една од најпознатите македонски актерки и поранешна пратеничка од редовите на СДСМ, Софија Куновска на свјот фејсбук профил реагира за начинот на кој се трга...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Лесно е да бутнеш ограда. Оди уапси го Грујо“: Твитер за демонтирањето на оградата околу Владата

Редакција
Бројни реакции по социјалните мрежи за денешното отстранување на железната ограда околу Владата. Оградата беше отстранета, но бетонски столбови останаа. Ви пренесуваме дел од реакциите...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Се отстранува железната ограда околу Владата

Редакција
Започна отстранување на железната ограда околу Владата. Одлуката за остранување на оградата беше донесена пред неколку дена, а од Владата информираа дека за сега бетонските...
Македонија

Железната ограда околу Владата ќе се тргне, ама бетонските столбови ќе останат

Редакција
За отстранувањето на железната ограда пред Владата нема да биде потрошен ниту еден денар од парите на граѓаните. За отстранувањето ќе се искористат внатрешните ресурси...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер ја „подбра“ Владата: „Од кована ограда, најдобри железни опинци се прават“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи предизвика вчерашната одлука да се отстрани оградата околу Владата, поставена од минатата владејачка гарнитура. Ви пренесувема дел од реакциите...
Македонија

Ќе се отстрани железната ограда околу Владата

Редакција
На денешната редовна владина седница одлучено е да се отстрани железната ограда околу Владата со цел да се ослободи целосно јавниот простор околу објектот и...
Локално

Грчко „бмв” удрило во товарното возило кое растурало сол на автопатот Миравци-Демир Капија

Редакција
На автопатот Миравци – Демир Капија синоќа грчко „бмв” удрило во товарното возило кое растурало сол. – На 03.01.2019 година во 20.00 часот на автопат...