еМагазин

Tag : ограничување

Бизнис ТОП СТОРИИ

Македонската берза се „штити“ од корона вирусот: Од утре се менуваат ценовните ограничувања при тргувањето

Редакција
Одборот на директори на Македонска берза на седницата одржана на 16.03.2020 година ги анализираше последните пазарни движења и, согласно член 55 став 9 од Правилата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Под притисок на јавноста Владата ги повлекува предлог-измените за ограничување на протестите

Редакција
Владата ги повлекува предлог-измените на Законот за јавни собири, има простор за разговори и подобрувања согласно Уставот, информираат од таму. „Владата ги слушна забелешките на...
Бизнис

Законски измени за угостители и обложувалници: Ограничување на времето за издавање сторна сметка

Редакција
Угостителите и обложувалниците ќе имаат временско ограничување за издавање сторна сметка. Ова е новина во измени на Законот за готовински плаќања што е во собраниска...