еМагазин

Tag : јогурт

ЖИВОТ

Дали правите разлика помеѓу основните видови јогурт?

Редакција
Со колегите на бурек, со другарите на лиснато тесто со зденка и маслинка, кај баба на баничка или, едноставно, дома под ќебе со омилените мусли,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Бимилк го лансира новиот Битолски екстра јогурт на пазарот

Редакција
Домашната понуда на кисело-млечни производи од овој месец е побогата за уште еден нов вкус. Битолската млекара, која е најголем производител на млеко и млечни...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Пронајди енергија за активен ден со новите Баланс+крем јогурти

Никола Осило
Докажаниот сојузник на сите оние што му посветуваат значително внимание на избалансираниот и активен начин на живот ‒ Баланс+, отсега на своите приврзаници им нуди...