еМагазин

Tag : Охридски аеродром

Македонија

Поради магла повторно пренасочени летовите од охридскиот аеродром

Редакција
Поради магла повторно откажани полетувањата и слетувањата на охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“. Слетувањето на авионот од Виена утрово во 7:50 е откажано. Откажано е...
Бизнис

Охридскиот аеродром достигна 300.000 патници: Во период од 10 години ТАВ го зголеми патничкиот сообраќај за 8 пати

Редакција
Аеродромот Св. Апостол Павле Охрид, управуван од страна на ТАВ Македонија, достигна важна пресвртница – 300.000 патници за прв пат, што е значаен пораст на...