еМагазин

Tag : Ѓоко Камчев

Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Ѓоко Камчев, кој седнува во пратеничката фотелја на Груевски

Редакција
Ѓоко Камчев ќе седне во пратеничката фотелја на сега веќе бившиот пратеник Никола Груевски, потврдуваат од ВМРО-ДПМНЕ за еМагазин. Камчев доаѓа од редовите од ВМРО-ДПМНЕ...