еМагазин

Tag : Ѓоко Поповски

Македонија

Ѓоко Поповски повторно доби девет години затвор за „Триста„

Редакција
Кривичниот суд денеска на повтореното судење ја потврди казната од девет години затвор за поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски, кој е обвинет за...
Македонија

Апелација ја укина пресудата за Ѓоко Поповски за „Триста„ на СЈО: Случајот вратен на повторно судење

Редакција
Укината е првостепената пресуда за случајот „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство и случајот е вратен на повторно судење, потврдија за МИА од Апелацискиот суд во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Може да биде спроведен во затвор: Пресудата за Груевски стана правосилна

Редакција
Второстепената пресуда од Апелацискиот суд за предметот „Тенк“ за Никола Груевски и Ѓоко Поповски денеска е доставена до Кривичниот суд. – Второстепената пресуда за предметот...
Македонија

Герамитчиески: Набавката за блиндираното возило на МВР копирана од каталогот на „Мерцедес“

Редакција
Јавниот повик за набавка на блиндирано возило за потребите на Министерството за внатрешни работи ги содржел истите параметри со достапните каталози за мерцедес С600, вклучувајќи...