еМагазин

Tag : онлајн

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Нарачајте од Рептил без да ја напуштите безбедноста на домот

Редакција
Маркети Рептил времето на испорака го усогласува согласно со мерките на Владата (www.marketonline.mk). Со нарачување на храна и средства за хигиена се придржувате и до...
Техно

„А1 Go Social“: Онлајн надополнување на кредитот и неограничено сурфање на омилените социјални мрежи 

Редакција
A1 Македонија оди чекор повеќе во понудата за припејд корисниците на мобилната телефонија, кои сега, додека се дома, можат да ја надополнат својата сметка на...
ЖИВОТ

Крајните оценки за учениците ќе бидат според постигнатиот успех во редовната настава, но и од активното онлајн учество

Редакција
Доколку ситуацијата не дозволува учениците да се вратат во училниците до крајот на тековната наставна година, завршните сумативни оценки ќе бидат засновани на резултатите што...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Фонд за поддршка на македонските онлајн медиуми!

Редакција
Автор: Борис Ефтимовски, marketing365.mk Вонредните мерки во насока на спречување на ширењето на корона-вирусот и како последница на тоа кризата во целата економска дејност, неминовно...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Средношколците од „Лазар Танев“ од дома може да следат часови онлјан

Редакција
Средното училиште „Лазар Танев“ изработи платформа на која средношколците од дома може да пристапат и да следат часови онлајн. Директорката Слаѓана Трпковска Салтирова вели дека...
Македонија

Прес-конференциите на Владата од денеска само на онлајн стрим, без присуство на сниматели и новинари

Редакција
Владата соопшти дека со оглед на вонредната состојба во која се наоѓаме поради коронавирус и сите воведени рестрикции, од денеска прес-конференциите ќе се реализираат исклучиво...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од понеделник сите факултети да организираат онлајн-настава

Редакција
Онлајн-настава за студентите од понеделник треба да организираат сите факултети од државните и од приватните универзитети во земјава поради условите што ги наметнува ризикот од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Државна Лотарија: Седи си дома, играј Лото онлајн

Редакција
Државна Лотарија ги известува играчите на игрите на среќа, а особено добиниците на добивки вредни над 5.000 денари, дека Благајната на Државна Лотарија која се...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Претстави на МНТ од денеска ќе можат да се гледаат и онлајн

Редакција
Од денеска ќе можете да гледате престави на Македонскиот народен театар (МНТ) онлајн, информираат од таму. „Со почеток од 20 часот стартуваме онлајн и во...
Техно

Над половина од Македонците интернетот го користат за читање вести, само девет проценти за барање работа

Редакција
Во ЕУ 63 проценти од луѓето на возраст од 16 до 74 години кои користеле интернет во последните три месеци рекле дека го користат за...