еМагазин

Tag : опсерваторија

Македонија

Повторно земјотрес во Албанија, почувствуван и во Македонија

Редакција
Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје соопшти дека утрово е регистриран нов земјотрес со епицентар во Албанија, на 160 километри југозападно од Скопје. Бил...