еМагазин

Tag : Општина „Ѓорче Петров“

Локално

Во вреќа со отпад во Општина „Ѓорче Петров“ пронајдена шок-бомба

Редакција
Екипи на ЈП „Комунална хигиена“ извршувајќи ги своите работни активности денеска во Општина Ѓорче Петров пронашле шок-бомба во вреќа со отпад. Како што соопштија од...