еМагазин

Tag : Ѓорѓи Лазаревски

Македонија

Судење „Таргет-Тврдина“: Мијалков го испрашуваше свиркачот Ѓорѓи Лазаревски

Редакција
Свиркачот Ѓорѓи Лазаревски, кој денеска во Кривичен суд одговара на вкрстени прашања од одбраната на обвинетите во случајот Таргет-Тврдина на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) прецизира...
Македонија ТОП СТОРИИ

Свиркачите Лазаревски и Костовски вратени на работа во МВР

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил соопшти дека “свиркачите“ Ѓорги Лазаревски и Звонко Костовски се вратени на работа во МВР. “Ѓорѓи...
Македонија

Невладините организации бараат враќање на своите работни места на свиркачите Лазаревски и Костовски

Редакција
Ѓорѓи Лазаревски и Ѕвонко Костовски, чие храбро откривање на тајните прислушкувања доведе до оставка на премиерот Никола Груевски во 2016 година, треба веднаш да бидат...
Македонија

Случај „Таргет-Тврдина“: Лазаревски последното усб со „бомби“ го предал во ноември 2013 година

Редакција
Последното усб го предал во ноември 2013 година, а од МВР заминал на 31 октомври после закана од Грујоски дека доколку не замине ќе биде...
Македонија

Случај „Таргет-Тврдина“: Грујовски му пратил закана на Лазаревски дека ќе ми го пресечел гркланот

Редакција
По апсењето на Зоран Верушевски, ми се јави Звонко Костовски, кој во тој момент бил во присуство на Горан Грујоски, и ми пренесе порака од...
Македонија

Случај „Таргет-Тврдина“: Како Лазаревски му ги предал „бомбите“ на Зоран Верушевски

Редакција
Првите документи ги изнесов на екстерен диск што Звонко Костовски ми го даде во ходниците на МВР, изјави сведокот Ѓорѓи Лазаревски на денешното рочиште на...
Македонија

Сведоштво на Лазаревски во „Таргет-Тврдина“: Размислував како да пријавам за прислушувањето, но знаев дека нема да можам да докажам

Редакција
Размислував како тоа да го пријавам, но две години не преземав ништо, бидејќи знаев дека нема да можам да го докажам, изјави сведокот Ѓорѓи Лазаревски...