еМагазин

Tag : Орбан

Македонија

Орбан: Немам време да дишам, а не пак да се сретнам со Груевски

Редакција
Немам време да дишам, а не пак да се сретнам со Никола Груевски, рече вчера унгарскиот премиер Виктор Орбан, пишува унгарскиот новински сајт „Азонали“. –...
Македонија ТОП СТОРИИ

Земјите членки на ЕУ за сега без коментар: Хан ќе бара објаснувања од Орбан за азилот на Груевски

Редакција
Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан утрово на Твитер објави дека доколку е потврдена информацијата дека Унгарија одобрила азил за Никола Груевски тој од Виктор Орбан очекува...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

За сега единствен „виновен“ за бегството на Груевски е Орбан, наскоро ќе биде и Путин

Редакција
„Орбан е многу лош“, „Орбан е диктатор како и Груевски“, унгарскиот премиер Виктор Орбан е незнам што… Наместо одговорност за бегството на поранешниот премиер, сега...
Македонија

Унгарски медиуми: Груевски не бил во вилата на Орбан

Редакција
По информацијата дека поранешниот премиер Никола Груевски престојувал во вилата на унгарскиот премиер, Виктор Орбан, одговорното лице за односи со јавноста во кабинетот на унгарскиот...
Македонија

1ТВ: Груевски престојувал во хотелот „Коринтија“ во Будимпешта, а синоќа во вила на Орбан

Редакција
Поранешниот премиер Никола Груевски, кој е во бегство, синоќа бил во вилата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, а првата вечер во Унгарија ја поминал во...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Судбината на Груевски во рацете на „лошото момче“ Виктор Орбан

Никола Осило
Ќе дозволи ли унгарскиот премиер Виктор Орбан екстрадикција на екс-премиерот Никола Груевски е прашање што заслужува внимание посебно ако се земе имиџот на Орбан, кој...